pühapäev, 27. mai 2012

Targad koerad rõõmustasid kooliperet
Esmaspäeval, 21. mail oli tõeliselt vahva päev. Külla tulid tädi Kadi ja Heli oma koertega.
Sissejuhatuseks kõnelesid nad oma tööst teenistuskoertega, seejuures said lapsed ka küsida kõike, mida soovisid. Pärast väikest loengut saime näha kõnelejate hoolealuseid.
Tädi Helil olid kaasas Exe ja Dico. Exe on saksa lambakoer, kes on vabatahtliku reservpäästerühma otsingukoer ning on õpetatud otsima inimesi. Dico on samuti saksa lambakoer, temast saab umbes 1-1,5 aasta pärast eriväljaõppega teenistuskoer narkootiliste ainete leidmiseks. Tädi Kadil oli aga
Billy, vene spanjel, eriväljaõppega teenistuskoer narkootiliste ainete leidmiseks.
Kõik koerad said näidata, mida nad on õppinud oma juhendajate käe läbi. Exe kuuletus väga hästi, kui talle perenaine käsklusi andis. Billy on õpetatud narkootikume leidma. Tädi Kadi peitis keelatud aine ühe õpilase kotti ning spanjel pidi selle üles otsima. Dico, kes on viiekuune, näitas oma oskusi. Kõige rohkem meeldis talle läbi tunneli joosta. Tema alles õpib suurte koerte tarkusi.
Lapsed said koertega ka mängida ning hullata. Tundus, et nii mõnigi laps sooviks endale sõbraks koera, kellega tegelda.
Päikeseline pärastlõuna möödus kiiresti ja koerte juttu jätkus veel kauaks. Tädi Kadi kinkis koolile toredad suurte piltidega raamatud koertest ja kassidest, mida saavad õpilased nüüd uudistada.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar