laupäev, 13. oktoober 2012

Siimu sünnipäev Mukri rabas

Täna, 13. oktoober oli meie klassi laste jaoks igavesti põnev, sisukas ja samas ka õpetlik. Nimelt tähistasime Siimu sünnipäeva Mukri rabas. Kohal olid peaaegu kõik lapsed ning ka vanemad, kes tulla said.  Alustuseks tegime matka ümber Mukri rabajärve, kõndisime mööda laud - ja pinnaseteed. Siimu isa oli matkajuht, kes kõneles rabast kui loodukaitse all olevast alast ning õpetas, kuidas rabas käituda. Ühtlasi tegi ta puhkepause, kus näitas lastele sõdurile kuuluvat metsavarustust. Lapsed tutvusid kompassiga, nägid metsas kasutatavat taskulampi, nuga. Põnev oli jälgida, kuidas Siimu isa endale näomaalingut tegi. Vaatetornis saime binokliga Eestimaa ilusat loodust vaadata. Matkaraja lõpus sõime sooja suppi ning jõime teed.
Seejärel õnnitlesime sünnipäevalast ning andsime üle kingitused. Nüüd läks üritus eriti põnevaks, sest lapsed said õhupüssiga täpsust lasta, binokliga leida mänguasjad üles ning granaati ämbrisse visata.
Sünnipäev lõppes tordi söömisega ja iga laps sai üllatuseks kotist maiustusi. Täiskasvanutele kingiti omavalmistatud villaseebid.
Siimu sünnipäev oli vahva ja meeldejääv. Ilm oli päikeseline ja loodus värviline. Täname Siimu isa huvitava
ürituse korraldamise eest!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar