teisipäev, 17. september 2013

Polli loomaaed ja Tuhala nõiakaev

Meie klassi sügisene õppekäik oli seekord Polli loomaaeda ja Tuhala nõiakaevu juurde. Autojuhtideks olid Markus- Peetri, Ketlini ja Henri emad. Siinkohal suur tänu neile!
Polli loomaaed asub Harjumaal, Kose vallas ning loomi on seal umbes seitsmekümne ringis. Perenaine näitas ja samal ajal kõneles oma hoolealustest. Lapsed nägid emusid, faasaneid, jaanalinde, hanesid, tuvisid  ja parte. Huviga jälgiti guanacosid, metssiga, rebast, küülikuid, lambaid ja hobust. Tore oli see, et oli võimalus ise loomasid toita ja nendega vahetult suhelda. Ponisõit oli omaette elamus ja pakkus lastele meeldejääva kogemuse. Pärast loomadega tutvumist pidasime piknikku ja lapsed said kiikuda ning mängida.
Külastasime ka Tuhala nõiakaevu. Juhtumisi oli seal kohal looduskeskuse juht Ants Talioja, kes kõneles nõiakaevust, maastikukaitsealast, energiasambast ja Ülo Õuna skulptuuridest. Giidi ettevõtmisel käisime  ka ämma- ja äiaaugus, mis oli omaette huvitav kogemus. Seal leidus musta värvi kivimeid, mis olid tekkinud happelisest veest. Saime teada, et maastikualadel on põnevaid matkaradu, mida saavad lapsed edaspidi koos oma perega läbida.
Päev möödus kiiresti, saime uusi teadmisi ning tundsime rõõmu soojast septembrikuu päevast Harjumaal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar